CS:GO Update

Článek jako je tento je přesně to, co prostě nechcete psát. Je to jako se rozcházet s holkou, kterou stále milujete, ale bohužel nejde jednat jinak. Loučíme se s Counter-Strike týmem, který byl přítelkyní i milenkou v jedné osobě. Byl to nejdelší, nejúspěšnější a nejzábavnější vztah v celém našem životě.


Okénko do historie
Byl leden roku 2016 a Michal "KETUBOR" Csontoš nadhodil téma nového Counter-Strike týmu pod vlajkou eXtatus, tehdy v rozdílném složení oproti sestavě aktuální. Po několika setkáních, které byly silně empatické, jsme se rozhodli do toho jít a společně budovat něco, co ani jedna strana zatím nezažila. Pevný, profesionální, ale zároveň volnomyšlenkářský vztah, ve kterém se budeme jeden druhého podporovat v dobrém i ve zlém a pokusíme se společně dojít někam, kam minimálně na území Česka a Slovenska došel jen málokdo.

Měsíce až roky plynuly, hráči na souspisce se jen minimálně měnili, ale jádro Michal "KETUBOR" Csontoš, Richard "queztone" Strnatko, David "Frozen" Čerňanský a Patrik "DEV7L" Stuchlík drželo a bylo si věrné jako Pat a Mat. V průběhu týmového vývoje se k sestavě přidal Jindřích "ZEDKO" Chyba a následoval Martin "MonttY" Melíšek. 

 
Užívali jsme si to, nespočet domácích turnajů, které v drtivě většině končily zlatým umístěním. Následovaly větší zahraniční zkušenosti v Dánsku, Polsku, Maďarsku, později dokonce v Rumunsku nebo New Yorku! Chápete to? Byli jsme společně za velkou louží a chodili po Manhattanu! Jezdili jsme spolu autem, vlakem, lítali letadlem, nebo chodili pěšky klidně i 10 kilometrů kvůli chutnému kebabu s nudlemi. Obrovská sranda, fakt jo... Něco jako na střední škole, když máte své felaz, svou crew a říkáte si "hej bráško, pošli puffa!" Z těch zážitků by šel natočit celovečerák.
 
Zelený mimozemšťan
Zhruba před 15 měsíci si našeho snažení všimla významná společnost, která nás oslovila s nabídkou vytvoření novodobě prvního plně profesionálního domácího týmu. Moc se jim líbila naše hra, naše vystupování, vztah s veřejností nebo obsah, který vytváříme. Dala nám dostatek prostředků na to, abychom si dál šli za svým snem, hráli CSko, tentokrát ale už naplno tak jako desítky týmů v zahraničí. Živit se tím, co nás skutečně baví, je jako splněné přání od zlaté rybky. To, za čím jsme jako organizace tak i jako hráči léta šli, přišlo! Budeme reprezentovat Českou a Slovenskou republiku na světové Counter-Strike scéně a uděláme díru do světa!

Bohužel ne vždy všechno končí happy endem a právě tak tomu je i u nás. S generálním partnerem, který z nás udělal profesionály a dal nám příležitost vyrůst, spolupráce nepokračuje. Na důvody se neptejte, nejsou důležité a nejsou to výsledky. Zelený mimozemšťan je silný a chytrý. Hodně nám ale pomohl, dost nás toho naučil a my jsme skutečně vděční.

Co to znamená?
Po 30 měsících, během kterých se toho stalo opravdu hodně, společná cesta minimálně pro nynějšek končí. Navštívili jsme místa, které jsme mysleli, že nikdy nenavštívíme a zvítězili tolikrát, jako dlouho nikdo před námi. Svitavy, Brno, Praha, Varšava, Kodaň, Sønderborg, Budapešť, Bukurešť nebo New York, tam všude jsme společně bojovali bok po boku, frag za fragem a kolo za kolem.
 
Nepodařilo se nám zajistit dostatek finančních prostředků na další profesionální fungování pod vlajkou eXtatus.

Pokračujeme dál
Sestava queztone, Frozen, MonttY, DEV7L, ZEDKO a KETUBOR odchází z organizace eXtatus. Tito hráči ale i nadále společně pokračují a dál se uchází o své místo na profesionální Counter-Strike scéně.

Hledají nové angažmá, kde by mohli i nadále pokračovat ve své profi kariéře. Chtějí navázat na velmi úspěšné období na přelomu roku a opět se probojovat mezi nejlepší světovou třicítku. Motivace se nevzdat a jít dál je obrovská a absence tagu eXtatus na tom nic nemění.
 
Co bude dál s eXtatus
Organizace nekončí, pouze se na dobu neurčitou distancuje z Counter-Strike scény. I nadále ale máme své hráče ve hrách League of Legends a Rocket League, kteří reprezentují možná už legendární tým eXtatus.
 
Nyní během letních měsíců je ale potřeba zpomalit, nadechnout se, rozhlédnout kolem sebe a přemýšlet.
 
Pár vět závěrem
Pro organizaci eXtatus je to velká rána, která ale při správném uchopení může být velmi přínosná. Učíme se z chyb a každý pád na držku je přeci taky pohyb vpřed.
 
Nejdůležitější jsou ale nyní hráči, ti jsou tím, oč tu běží. Ti musí opět povstat, vítězit a dál si jít za svým zadostiučiněním. Budeme jim maximální oporou - my i vy.
 
Děkujeme. #EXTWIN