Offline finále MDL Global Challenge se uskuteční v New Yorku

Extatus poprvé míří do zámoří. Nebude to však očekávané Los Angeles, ale metropole na druhém konci USA. Organizátoři z ESEA se rozhodnuli přesunout akci do New Yorku, kam se 4. ledna vydáme ukázat, že CS:GO se umí dobře hrát i v Česku a na Slovensku.

Chystaný event v New Yorku bude společně s PGL Minorem jedna z největších akcí, na kterých se jako eXtatus představíme. Na akci MDL Global Challenge od společnosti ESEA jsme se probojovali přes online kvalifikaci, kde jsme si nejprve poradili s Fragsters a pak našimi dobře známými Space Soldiers. Nepříjemná turecká sestava se na akci představí ale také. Jsou navíc úřadujícími šampióny, letos v říjnu v Burbanku porazili FlipSid3 a připsali si tak zlato v poslední akci pořádané touto organizací.

Z Evropy se do New Yorku chystá ještě polská sestava AGO, jinak budeme moci konečně okusit i severoamerické CS:GO. Z tohoto regionu poměříme síly s celky jako GX, Rise Nation, SoaR či Ghost Academy. Kanaďané Rise Nation jsou v HLTV.org žebříčku jednu pozici pod námi, zbytek se pohybuje v nižších patrech. Neznamená to však, za ně nastupují méně kvalitní hráči. Zastoupení na turnaji bude mít i australská CS:GO škola, parta z celku Chiefs patří mezi nejznámější uskupení v Oceánii.  

Pro vítěze turnaje připraveno $18 tisíc, což je v přepočtu cca 400000 korun. Celkově se akce zúčastní osm celků a všichni mají již jistou finanční odměnu. Ta nejmenší se pohybuje na $3000. Moc se v týmu na akci těšíme. Nejenže poprvé zkusíme LAN turnaj mimo Evropu a nabereme zcela nové zkušenosti, ale také je to další šance pro další kariérní posun. Jsme rádi, že si budeme moci vyzkoušet několik herních stylů ze všech koutů světa. Zápasy s neevropskými celky jsou velmi vzácné a i to byl jeden z důvodů, proč jsme do USA tolik chtěli. Nyní jich budeme mít před sebou celou řadu. A proto si chceme z New Yorku odvézt co nejvíce. Doufáme, že trofej za první místo si budeme moci přibalit s sebou. Sledujte naše sociální sítě, kam budeme přispívat zákulisní informace, fotky, videa a hlavně odkazy na streamu. Tam vás budeme všechny potřebovat, abychom dohnali eXtatus k vítězství!

Účastníci finále:

eXtatus

AGO (Polsko)

Space Soldiers (Turecko)

Chiefs (Austrálie)

Rise Nation (Kanada)

SoaR (USA)

GX (USA)

Ghost Academy (USA)