eXtatus se vrací do Dánska, tentokrát na Cross Border Esport

Čeká nás další severská výprava. V červnové kvalifikaci jsme si vybojovali místo na prestižním dánském turnaji Cross Border Esport. Pro vítěze je připraveno téměř deset tisíc dolarů.

Po pěti měsících se vypravujeme zpátky do Dánska. Cílem cesty tentokrát není veliká metropole Kodaň, ale menší, zhruba třicetitisícové město u moře jménem Sønderborg. Právě zde se odehraje další ročník velikého evropského turnaje Cross Border Esport. Celkově se na finální akci představí 32 týmů, přičemž polovina z nich má své místo již jisté. Další šestnáctka se musí teprve prokousat BYOC kvalifikací.

Turnaj přesně splňuje parametry pro náš další herní posun. Složení je totiž velice vyrovnané, setkávají se zde podobně silné týmy. Mezi ně patří i naši staří známí z online turnajů, jako například Binary Dragons, Tricked Esports, Team EnVyUs Academy nebo Ago. Na LANce se představí také North Academy, které jsme při našem posledním působení v Dánsku dostali přímo do skupiny. Bohužel jsme na ně v rozhodujícím zápase jenom těsně nestačili a odnesli si porážku 14-16, čímž byla naše severní výprava ukončena hned zkraje. S nově získanými zkušenostmi věříme, že výsledek bude tentokrát lepší.

Vítěz turnaje si domů odveze částku $9612, což je v přepočtu zhruba 260 tisíc korun. Systém turnaje je tradiční. Ze čtyřčlenných skupin po zápasech BO1 postoupí vždy dva nejlepší, které pak čeká klasický play-off pavouk. Vyřazovací část bude na dvě vítězné mapy. Rozlosování skupin se dozvíme až po odehrání BYOC kvalifikace, která skončí osmého září kolem 20:00. O losu budeme informovat na našich sociálních sítích. Pokud se chystáte turnaj sledovat, přidejte se do speciálně vytvořené události „Fandím eXtatus na CBE 2017“, kam budeme dávat obsah přímo z místa nebo odpovídat na dotazy. Vaši podporu potřebujeme!

Rozdělení prizepoolu:

1. místo $9612

2. místo $3204

3-4. místo: $801

Seznam týmů: 

55N12E

AGO Gaming

ARES

Binary Dragons

Dynasty female

EnVyUs Academy

ex-Outlaws

eXtatus

North Academy

OPAA

Riot female

Sharks

Singularity

SPRITTET

Tricked Esport

undefined

+16 byoc kvalifikace