Jsme v Maďarsku. CS:GO sestava se chystá na V4, turnaj s €500k prizepoolem

Stojí před námi další velká výzva a možná nejzajímavější turnaj v kariéře. V rámci národní kvalifikace jsme prošli až na novou akci V4 Future Sports, která je určená pouze pro země Visegrádské čtyřky. Kromě souboje o prizepool €500k nás čeká také porovnání s týmy jako Mousesports či Virtus.Pro.

Druhá prestižní LAN akce roku 2018 je tu. Tým už je v bojové náladě připravený a ubytovaný v Budapešti, protože v pátek 23. března začíná akce s názvem V4 Future Sports. Nový turnaj, který vzniknul ve spolupráci s ESL, má za cíl podpořit scénu zemí Visegrádské čtyřky. Skvělá šance k tomu, aby se ukázali i menší týmy z tohoto regionu. Nabídnutou šanci v kvalifikaci jsme tak využili my, společně z Česka nás doplní ještě celek Dark Tigers.

Nejedná se ale pouze o souboj méně známých týmů. Pořadatelé společně s velikým prizepoolem €500k přichystali ještě jedno veliké překvapení. Na turnaj totiž pozvali aktuálně nejlepší tým světa FaZe Clan, Čechům dobře známé Mousesports, oblíbené Virtus.Pro či velmi kvalitní HellRaisers. Nejen že máme šanci utkat se o částku €200 tisíc, které si odnese vítěz, ale také poměřit síly s tradičními celky z majorů a vítězů několika prestižních světových akcí.

Pečlivě jsme proto sledovali los, který nám nakonec do skupiny přisoudil Mousesports, Virtus.Pro a polské x-Kom Team. Utkáme se tedy s aktuálně nejlepším českým profesionálem Oskarem anebo Slovákem Stykem. Už pouze tento souboj bude pikantní pro obě strany a hlavně fanoušky, protože Mousesports se u nás těší veliké oblibě. A bude pro nás obrovskou ctí zahrát si proti polským legendám typu NEO či PashaBiceps, které hájí barvy Virtus.Pro. Další soupeř x-Kom team je pro nás spíše neznámá, v žebřičku HLTV.org je lze najít na 108. pozici, ale rozhodně je neplánujeme podcenit. Jedná se o natolik velikou akci, že neočekáváme slabšího soupeře. Méně informací jim také může hrát do karet, protože na celky jako Mousesports je dostatek záznámů volně dostupných po internetu.

Bootcamp jako příprava

Skupinová fáze trošku připomíná souboj Davida s Goliášem, ale přijeli jsme ze sebe vydat ten nejlepší možný Counter-Strike. Proto jsme se sešli již minulý pátek v Brně, abychom v novém eXtatus HQ zahájili pětidenní trénovací bootcamp. Kluci se před turnajem naladili na společnou vítěznou vlnu, vypilovali herní chyby a připravili se na všechny možné soupeře. Proti podobně kvalitním týmům nebude příliš prostor na zaváhání, protože jakýkoliv nedostatek bude ihned potrestán. My zase musíme každé příležitosti využít naplno a neztrácet zbytečně body.

„Prošli jsme si všechny mapy od začátku až do konce. Nemělo by nás snad nic překvapit,“ hodnotil Montty nedávný bootcamp, což splnilo jeden z naších hlavních cílů této akce. Chceme ukázat další herní posun a zjistit, jak si povedeme proti mnohem známějším celkům typu Mousesports. Jedná se o jedinečnou příležitost jak se výrazněji zapsat do světové Counter-strike mapy. Jakýkoliv úspěch, například postup ze skupiny, bude mít ohlas po celém světě, protože V4 Future Sports bude rozhodně vysoce sledovaná akce. Další velikou motívací je samotný prizepool. Již teď máme jistých €25000, při postupu ze skupiny se tato částka zdvojnásobí. Pro vítěze je pak připraveno krásných €200000.

Budeme opět tradičně potřebovat vaši podporu. Na Facebookové stránce eXtatus se můžete přidat do události „Fandím eXtatus na V4“, kam budeme pravidelně přidávat obsah z místa i zákulisí akce. Doporučujeme také nově sledovat Twitter, kde jsme v posledním měsíci výrazně zvětšili aktivitu. Těšíme se na vás buď u streamu nebo přímo na místě v Budapešti.

EXTWIN!