Česko je stále rudé, eXtatus obhájil loňské vítězství v CS:GO

 

Potvrdili jsme roli favoritů a udrželi pozici nejlepšího domácího týmu v CS:GO. Naše sekce si ve finále poradila s rivaly z eSuby a po velmi vyrovnaném duelu sebrala nejcennější domácí trofej. Mladá talentovaná sestava z League of Legends zase ukázala veliký potenciál do budoucna, spokojit se ale musela jenom se stříbrem.

Hlavní trofej z MČR v počítačových hrách nám bude patřit alespoň další jeden rok. Splnili jsme totiž hlavní cíl, který jsme si před nejsledovanější domácí akci stanovili, a to udržet titul pro mistry v CS:GO. Podruhé za sebou jsme mohli nad hlavy zvednout krásný pohár a potvrdit to, co se od nás očekávalo. Jít do turnaje v pozici nejsilnějšího týmu není jednoduché, s účastí na nedávném Minoru byl na eXtatus proto vytvořen o to větší tlak. Každý se proti nám chce ukázat a cesta za zlatem nebyla rozhodně jednoduchá.

Vrcholem celé akce napříč hrami bylo rozhodně finálové utkání eXtatusueSubou. Odvěký rival přijel do Brna ve výborné formě a po celou dobu BO3 zápasu nám to dával znát. Souboj dostali až do třetí mapy na zrádný Nuke. Tam eSuba v jednu chvíli dokonce vedla 9-6, ale CT stranu jsme dokázali získat 10:4 v náš prospěch. Momentum přišlo ve chvíli, kdy soupeř nestihnul včas položit bombu, ačkoliv na naší straně nebyl již nikdo naživu. Devět vyhraných map za sebou bylo nakonec pro eSubáky příliš. V poslední chvili sice dokázali uhrát alespoň čtyři kola, ale rozhodující match-point šel v nás prospěch. Trofej je naše!

Skvěle hrající soupeř nám dal rozhodně zabrat. Byli výborně připravení a za titulem si tvrdě šli až do poslední chvíle. Vše doplnila skvělá atmosféra brněnského výstaviště, které fandilo do poslední chvíle, a k nim přes 10 tisíc diváků na streamu. Ti pak mohli sledovat předání trofeje pro nejlepší CS:GO sestavu v Česku a na Slovensku. A také nové speciální dresy celé v bílém, které jsme pro toto finále přichystali.

Pochválit musíme, jako již tradičně, Frozena. Ze všech hráčů v celé sérii si držel nejvyšší ADR 89.2, druhý nejlepší byl Pechyn s 85.9. Náš slovenský talent se může pochlubit také nejlepším KD rozdílem a byl proto rozhodujícím faktorem finále. Již potřetí za sebou tak mohl oslavit zisk titulu pro mistra České republiky. A to teprve v 15 letech. Jsme rádi, že to mohlo být dvakrát v našich dresech.

  1. Mapy:
  2. 1. Inferno 20-22
  3. 2. Mirage 16-4
  4. 3. Nuke 16-13

League sekci chyběl poslední krok

Mladá krev a nadějná sestava v League of Legends došla do vytouženého finále. Bohužel zisk zlata pro tentokrát musíme odložit. Nově složená parta však ukázala obrovský potenciál do budoucna, protože měla za celý turnaj skvělé momenty a popasovala se s nesmírně složitými situaci i tlakem. Při tvrdé práci a setrvání týmu věříme, že za rok si domů odvezeme další medaili a navážeme na rok 2014, kdy jsme League of Legends turnaj naposledy vyhráli.

Finále měli kluci z League of Legends proti stejnému soupeři jako jejich kolegové z CS:GO, tedy eSubě. Sestava soupeřů s hráči jako Humanoid či Sheriff byla bohužel nad naše síly. Oba playeři ukázali, že se o nich jako o největších talentech na české scéně nemluví náhodou. Sehranější soupeř sestavil lepší kompozice a lépe je také na Riftu executoval. Celkově ukázala eSuba větší vyváženost, která je však pochopitelná. League tým eXtatusu se dal dohromady teprve v srpnu a od té doby dokázal vyhrát veškeré LANky, na kterých se objevil. Stejně tak dokázali v semifinále porazit nepříjemné Inside GamesFreezem v sestavě. Na veliké stagi otočili nepříznivý stav 0:1 a i přes menší zkušenosti ukázali pevné nervy.

Naši kluci po celou dobu turnaje bojovali statečně. Věříme, že jejich veliký čas teprve přijde. Zlato by bylo sice nádherné, ale musíme být realističtí. Druhé místo je pro nás úspěchem a velikým polepšením z minulého roku. Česká republika je prozatím rudá alespoň v CS:GO, za rok doufejme také v League of Legends.

  • 1. hra:
  • eSuba: Rakan, Xayia, Jayce, Corki, Sejuani
  • eXtatus: Maokai, Elise, Syndra, Tristana, Morgana
  • 2. hra:
  • eSuba: Shen, Oriana, Jarvan, Rakan, Xaiya
  • eXtatus: Trundle, Corki, Elise, Sivir, Janna

EXTWIN!