V pátek začíná další ročník MČR. Tým eXtatus si jde pro dvě zlata

Tuzemský vrchol je znovu tady. Centrem dění české scény elektronických sportů se stane brněnské výstaviště, kde se uskuteční další ročník MČR v Počítačových hrách. Do akce vstupujeme jako favoriti a obhájci CS:GO turnaje, dobýt chceme ale také ten v League of Legends.

Právě turnaj v nejsledovanější hře současnosti nám v posledních dvou letech stále uniká.  Letos chceme smůlu konečně prolomit a navázat na úspěšný rok 2014, kdy jsme naposledy vyhráli. Motivace je o to větší, když se nám před pár měsíci podařilo složit zajímavé mužstvo, které na posledních dvou LAN akcích odešlo se zlatými medailemi na krku. A to i proti silným soupeřům jakými jsou aktuálně například Inside Games, kde hostuje známá postava a legendární hráč Aleš „Freeze“ Kněžínek.

Konkurence na letošním turnaji v League of Legends je obrovská. I bez samotného Freeze se proti sobě utkají velmi dobře hrající celky, na zlato z Brna pomýšlí minimálně tři týmy. Kromě toho našeho a Inside Games je papírovým favoritem zřejmě eSuba. Jejich velmi zkušené mužstvo se skvělými hráči jako Petr „Denyk“ Haramach nebo Marek „Humanoid“ Brázda již pocit vítězství zná a letos by si jej rádi připomněli.

Naším cílem je napravit loňské a svitavské zaváhání. Původní sestava, která se vyznačovala nestabilitou či nesehraností, byla výrazně obměněna. Nyní se dvěma vítězstvími v zádech a mladým týmem cítíme velikou šanci uspět a navrátit trofej tam, kam patří. Doteď se nám s týmem velmi dařilo. Pouze poslední prohra 0-2 v Hitpoint lize proti celku PWS je jedinou kaňkou, ale také možná potřebnou studenou sprchou, která nás vrátila zpátky na zem. Přílišné sebevědomí není nikdy zdravé a další zaváhání nedopustíme.

Klíčová role turnaje? ADC

Letošní turnaj se vyznačuje nesmírnou kvalitou zejména na jedné roli. Pozice ADC, neboli hlavní carry, nabídne velikou konkurenci. Na poměry MČR možná až nevídanou. Už jenom účast výše zmíněného Freeze, dlouholetého LCS hráče, je pro tento turnaj obrovskou poctou. Za tým eSuba poté nastoupí Patrik „Sheriff“ Jirů, hráč, který se dlouhodobě pohybuje ve vysokých patrech ranku Challenger. Posledně navíc působil v turecké lize v celku Besiktas.  

A nesmíme opomenout samozřejmě našeho navrátilce Matyáša „Carzzyho“ Orsága. Pro něj může být turnaj velikou zkouškou a ukázkou, jak si v této tvrdé konkurenci povede. O jeho kvalitách nepochybujeme, talent i schopnosti rozhodně má. Vždyť v posledních dvou kláních s Freezovými Inside Games odešel jako vítěz, což může značit o jeho velmi dobré formě. Sledovaný turnaj typu MČR však zase může prospět bývalému LCS hráči, na kterém může zúročit své veliké zkušenosti a nenechá se pódiem jenom tak rozhodit.

Souboje mezi Carzzym, Sheriffem a Freezem budou rozhodně jedny z nejnapínavějších letošního turnaje v League of Legends. Doporučujeme se na tuto linku zaměřit, protože jiné role takovou konkurenci zřejmě nenabídnou. Naše mladé mužstvo se však chce ukázat na všech pozicích a scéně naznačit, že se s nimi musí počítat jako s nejlepšími. Věříme, že turnaj pro nás dobře dopadne a trofej získáme.

Cílem CS:GO sekce je zlato

Trošku jiná situace nastává v turnaji CS:GO, kam přijíždíme jako velcí favorité a s cokoliv menším, než vítězstvím, budeme velmi nespokojeni. Naše sestava má za sebou mnoho evropských turnajů a zejména nedávnou účast na bukurešťském minoru. Tam jsme sice prohráli oba zápasy, ale byla to pro nás obrovská zkušenost a pocta. Už pouze účast nás posouvá obrovským skokem dopředu, což potřebujeme při našem dalším progresu.

MČR je pro nás největší česká akce a nechceme ji nijak podcenit. Setkáme se s dobrými týmy, které mají chuť uspět. V roli velkého favorita nás navíc nečeká žádný lehký zápas. Každý se chce proti eXtatusu vytáhnout a ukázat, že i oni se mohou rovnou s profesionálním mužstvem. Musíme být neustále v pozoru a nenechat se rozhodit. Máme za sebou sice náročný program, cestování a mnoho zápasů. To pro nás ale nemůže být omluva, jako tým se s tím musíme popasovat.

Potřebujeme navázat hlavně na poslední loňský turnaj, který se nám povedl. Poprvé se však představíme v aktuální sestavě, při zisku minulého zlata za nás totiž nastupoval ještě Michal „KETUBOR“ Csontoš, který je aktuálně součástí celku Trust.Universe. Bude příjemné se potkat proti starému známému, i když bude tentokrát v jiném dresu. Místo něj nastoupí nám již dobře známý Martin „MonttY“ Melišek. Ten se v barvách eXtatusu na MČR představí vůbec poprvé a v tomto ohledu ho čeká premiéra.

Přijde nám to jako včera, když jsme nad hlavy zvednuli trofej pro mistry v CS:GO. Za poslední rok se toho tolik událo. Partnerství s Alzou, profesionalizace, vítězství v Cross Border Esport turnaji v Dánsku nebo účast na Minoru. Vše se stalo v obrovském tempu a doufáme, že následující rok bude pokračovat stejně skvěle. Potřebujeme proto potvrdit roli favoritů a trofej z MČR obhájit. Symbolické uzavření ročního cyklu a historicky zlomového cyklu. Lepší rok eXtatus ještě nezažil.

EXTWIN!