Kvalifikovali jsme se na ELEAGUE Minor do Bukurešti!

Slavíme největší úspěch naší historie. Pokořili jsme další metu a posouváme se opět blíže evropské scéně. Začátkem listopadu se vydáme do rumunské Bukurešti, kde nás čekají týmy jako OpTic, EnVyUs nebo GODSENT. Kvalifikovali jsme se totiž na ELEAGUE Minor!

Týden před MČR v Brně nás čeká pořádná zkouška a největší šance v historii týmu. Druhého listopadu začneme první zápasy Minoru, který kromě prizepoolu padesáti tisíc dolarů (v přepočtu přes milión korun) nabízí také dvě místa do offline kvalifikace na hlavní turnaj v Bostonu. Na scéně se eXtatus pohybuje dlouho, profesionálně teprve přes půlroku, ale na důležitější akci jsme ještě nehráli. Cítíme obrovskou šanci se ukázat a změřit síly s vynikajícími evropskými celky.

Cesta na Minor byla dlouhá a náročná, ale povedlo se nám zúročit všechny zkušenosti z posledních měsíců i z vítězného Cross Border Esport. Museli jsme odehrát tři kvalifikace, přičemž v té první bylo přihlášených přes 500 týmů. V rozhodujícím zápase o postupující osmičku jsme porazili  Litevce Chaos 2-0 a zajistili si tak cenné místo mezi týmy jako Hellraisers, Heroic, Ninjas in Pyjamas nebo OpTiC.

V nabité konkurenci 16 týmů se hrálo swiss systémem. Tři výhry v BO1 zápasech ve skupině znamenaly postup, stejný počet proher zase konec. Vyhnuli jsme se nepříjemným soupeřům jako Ninjas in Pyjamas a do úvodního kola dostali LDLC, kteří byli v době zápasu na 22. příčce HLTV žebříčku. Utkání připadlo Inferno, na kterém se nám dlouhodobě daří, podle HLTV.org na něm vyhráváme až 72 % zápasů. LDLC ale byli nepříjemný soupeř, vše se rozhodlo až po vypjatém prodloužení. Výhra 19-16 nám dala trošku klid do dalšího zápasu.

Ve druhém kole byla výhra o něco pohotovější. Mirage jsme proti silným Godsent, za které nastupuje například bývalý hráč Fnatic Dennis „dennis“ Edman, zvládli přesvědčivě 16-7. Od postup nás dělila jenom jedna výhra! Los nám však určil velmi zkušený celek OpTiC Gaming. Jejich barvy aktuálně hají neskuteční hráči typu Adam „Friberg“ Friberg nebo Aleksi „allu“ Jalli. První polovinu jsme rozehráli skvěle, vedení 11:4 bylo více než luxusní, ale OpTiC ukázal svou kvalitu. Jejich CT strana na trainu a dominantní představení Kevina „HS“ Tarna znamenalo čistých 12:0. Na postup jsme si museli ještě počkat.

Další na řadě byli tentokrát ex-Outlaws. Ne příliš známý celek, který však před námi dokázal porazit týmy jako Heroic nebo EnVyUs, takže podcenění rozhodně nebylo na místě. Proti nim se opakoval podobný průběh jako předtím. Silný začátek a vedení o 7 bodů, nicméně soupeři z Bulharska výsledek srovnali a dokázali vyhrát v prodloužení.

Slibný start a skóre 2-0 jsme ztratili, vše se muselo rozhodnout v posledním zápase. V utkání, kdy vítěz bere vše. Soupeř to jednoduchý vůbec nebyl, ostatně jako po celou dobu kvalifikace. Dánský celek Heroic hraje pravidelně na tier 2 úrovni a patřil mezi favority na postup. Buď my, nebo oni. Inferno a jedno postupové místo na Minor do Bukureště. Do utkání jsme šli po dvou prohrách, možná právě proto jsme se dokázali v poslední důležité chvíli zvednout a Heroic přehrát. Tentokrát žádné nervy a výsledek 16:10 znamenal, že si můžeme začít zařizovat letenky do Rumunska. Jsme tam!

Frozen hrát bude

Ihned po postupu se na sociálních sítích objevilo několik otázek ohledně Frozena a zda vůbec může nastoupit. Odpověď zní, že ano. Pro ELEAGUE turnaje není omezení 16+ jako na jiných akcích, tudíž zde problém s jeho věkem není. Jak na Minoru v Bukurešti, tak na Majoru v USA by mohl Frozen podle pravidel nastoupit.

Postup až na hlavní turnaj do Bostonu je stejně vysoce nepravděpodobný. Ačkoliv máme ambice nejvyšší, tak víme, že na tuto úroveň zdaleka nedosahujeme a chybí k ní daleký kus cesty. Abychom mohli o Majoru alespoň uvažovat, musíme nejprve zvládnout Minor v Bukurešti, což je teprve polovina cesty. Pokud by se nám však zadařilo a my opravdu v první dvojce skončili, tak nás stejně čeká další kvalifikace, na které už jsou připraveny týmy jako Mouz, G2 Esports nebo Faze. Evropská špička, se kterou by byla pro nás jenom čest se utkat. O výhře bychom v tomto případě pak museli mluvit jako o zázraku.

Minor v Bukurešti se uskuteční 2. až 5. listopadu a rozhodně budeme potřebovat vaši podporu. Na větší akci jsme zatím nehráli, postup dále je pro nás dlouhodobým snem. Už pouze účast je pro nás obrovskou zkušeností a motivací do budoucna. Sledujte naše sociální sítě a držte nám palce!

Týmy:

AGO

EnVyUs

Ex-Outlaws

eXtatus

GODSENT

OpTiC

PRIDE

Space Soldiers

Prizepool:

  1. - $30,000 + slot v ELEAGUE Major Boston kvalifikaci
  2. - $15,000 + slot v ELEAGUE Major Boston kvalifikaci
  3. - $5,000