Změny v League of Legends týmu. Odchází Carzzy a Ordno

Naše League of Legends sekce prodělala přes zimní přestávku dvě hráčské změny. Rozloučit se musíme s Matyášem „Carzzym“ Orságem, který odchází do zahraničí, a Ondřejem "Ordnem" Prachařem. Jejich místa zaplní ADC Hiro Hai a midař Eren, kteří už za sebou mají premiéru v Masters lize.

S League of Legends týmem a jeho prvním rokem jsme byli spokojení, ale zastihli nás dvě neplánované změny. Tou první byla výměna na pozici ADC. Carzzy začátkem roku 2018 obdržel nabídku od Mysterious Monkeys, německého celku, který minulý rok nastupoval v evropské LCS. Nyní budou i společně s Carzzym bojovat v lize ESLM. Loučení to bylo těžké, ale o podobnou šanci jsme nemohli Matyáše připravit. Ať se v zahraničí daří!

Na pozici ADC tak přichází 17letý Filip „Hiro Hai“ Nguyen, který se dlouhodobě pohybuje v Master a Challengeru tieru. „Proto jsme se rozhodli dát mu šanci a ve zkušebním období nás přesvědčil k tomu, aby zůstal na stálo,“ popisuje jeho angažování kapitán týmu Radovan „Rufus“ Moravec. Pro nováčka v našem dresu to bude vůbec první zkušenost s týmem. Filipa jste již mohli vidět v zápase jarní League of Legends Masters ligy pořádanou Hitpointem. Utkání proti Dark Tigers jsme vyhráli 2:1, čímž si ihned připsal vítěznou premiéru.

Další výměna se uskutečnila na midlane, která byla podle slov Rufuse na poslední chvíli. „Přišla bezprostředně před ligou, takže jsme na ni nebyli vůbec připraveni. Ordno nám o svém záměru dopředu neřekl,“ vysvětluje kapitán týmu. Po delších rozhovorech nakonec obě strany dospěly k tomu, že bude lepší působení v týmu ukončit. „Přemístil svoje priority na studium a bylo tedy lepší ho v týmu nedržet,“ pokračuje.

Jako náhradu tým vybral 20letého Erena „Erena“ Nguyena, který má zkušenosti s kompetitivním hraním i ze zahraničí, jelikož v minulosti působil například v portugalském PGM. Od této sezóny bude oblékat černo-rudé barvy týmu eXtatus. „Ukázal se jako nejlepší možnost. Je hodně zkušený a v praxi se nám velmi líbil, tudíž byla volba jasná,“ přibližuje Rufus způsob výběru. Také Eren má za sebou vítěznou premiéru v Masters lize.

Podle slov týmu mají oba hráči veliký potenciál a neustálou chuť se zlepšovat, což byl jeden z důležitých faktorů při jejich příchodu. Jako krátkodobý cíl určil kapitán účast v nové ERL lize, kam se lze dostat právě po vítězství v Masters. První důležitý krok se našim borcům povedl, několik dalších mají ještě před sebou. Doufáme, že se s vámi všemi potkáme na streamu a společně cíl splníme. EXTWIN!