League sekce zakončuje rok třetím místem na Hitpoint Finals

Poslední turnaj v roce 2017 odehrála naše League of Legends sestava. Mladá parta si připisuje třetí místo na Hitpoint Finals 13 a zakončuje tak poměrně úspěšné půlroční působení. Ačkoliv jsme chtěli minimálně grandfinále, s bronzovou medailí se musíme spokojit.

Barvy eXtatusu obléká tato League of Legends parta teprve půlrok. Právě před tolika měsíci jsme se rozhodli pro velikou změnu, kdy jsme protočili ihned čtyři pozice. Vsadili jsme vesměs na mladé hráče, případně přivedli staronové tváře. S výsledky za posledních šest měsíců jsme poměrně spokojeni. Vrcholem bylo druhé místo na MČR, kde jsme bohužel nestačili na skvěle hrající eSubu s Patrikem „Sherrifem“ Jirů v čele.

Právě náš dlouholetý rival pro nás byl první překážkou na Hitpoint Finals 13, které se odehrály poslední víkend ve Svitavách. Dostali jsme šanci a odvetu a ukázat, že jsme si z největší české akce odnesli dostatek zkušeností. Esuba se navíc musela obejít bez Sheriffa, což nám dodalo další sebevědomí. Bohužel tato parta ukázala, že letos u nás League of Legends nikdo lépe nehraje.

K zápasu jsme se dostali s pětihodinovým zpožděním, ale vymlouvat na to rozhodně nechceme. Esuba předvedla skvělý výkon a bohužel pro nás, zaslouženě postoupila. Ocitli jsme se tak ve stejné situaci, co v létě na posledních Finals. Ještě původní sestava neúspěšně sehrála zápas o třetí místo s Play With Soul, nyní ovšem byli výrazně posilněni o skvělého ADC hráče Tomáše „Nardeuse“ Maršálka. 

V paměti jsme navíc všichni měli naše poslední setkání, které proběhlo těsně před MČR. Právě Play With Soul nás porazili 2:0 a dodali nám potřebné varování před úspěšným turnajem v Brně, i nyní před Hitpoint Finals. Historie se neopakovala a stejný výsledek, tentokrát s mnohem lepším koncem, se povedlo získat nám. Zejména druhá hra byla v našem podání přesvědčivá. Zaslouženě jsme se tak umístili na třetím místem svitavské akce, čímž jsme alespoň trošku vylepšili poslední zklamání.

Pořadí League of Legends:

1. eSuba

2. Tribunal Inside Games

3. eXtatus

4. Play With Soul