Vracíme se do města gamingu, o víkendu odehrajeme další Hitpoint Finals

Do Svitav jezdíme rádi. Tradiční akce Hitpoint Finals vždy slibuje napínavé zápasy a tím skvělý zážitek pro fanoušky jak na místě, tak i u obrazovek doma na streamu. V zimní a řadově třinácté edice vyšleme tentokrát do boje pouze League of Legends sestavu. Naše CS:GO parta se po delší době na Hitpoint Finals nepředstaví a nebude mít tak šanci obhájit minulé vítězství.

Nemusíme ale nad neúčastí CSkařů zoufat. V malém městě v pardubickém kraji se totiž sejde současná špička česko-slovenské League of Legends scény. Čeká nás tak volné pokračování nedávného MČR, kde naši kluci obsadili skvělé druhé místo. Složení celků bude tentokrát ještě možná o něco vyrovnanější než před měsícem v Brně. K tradiční velké trojce eXtatus, eSuba a IG Tribunal přibude ještě Herdynova parta Play With Soul. Ty na ADC roli mají známého Tomáše „Nardeuse“ Maršálka, velezkušeného hráče, který nedávno nastupoval například za PSGChallenger Series. Zkušeností má na rozdávání, což nám potvrdil například před mistrovstvím, když PWS porazili eXtatus čistě 2:0.

Pozice ADC bude ve Svitavách tak opět jedna z nejvíce vyrovnaných. Aleš „Freeze“ Kněžínek je tradiční záruka kvality, náš Matyáš „Carzzy“ Orság na mistroství v Brně předváděl výborné výkony a ukázal, že se s ním také musí v top tier listu počítat. A je pro nás jedině dobře, že na Hitpoint Finals 13 nepřijede bývalý hráč eSuby Patrik „Sheriff“ Jirů, který bude příští sezónu nastupovat v LCS za tým H2K. Ačkoliv jsme na Riftu rivalové, tak nemůžeme k podobnému úspěchu nepoblahopřát. Gratulujeme!

Právě eSuba byla našim přemožitelem ve finále MČR, kde jsme se s mladou sestavou stali vicemistry. Poslední klání bylo poměrně jednoznačné ve prospěch našich rivalů, ale ukázali, že pozice jedničky jim patří zaslouženě. My jsme však nabrali mnoho nových zkušeností, právě podobně vypjaté zápasy na stagi před davem fanoušků nás mohou posunout dál. Například semifinálové vítězství proti IG Tribunal, které jsme ze stavu 0:1 dokázali otočit v náš prospěch, bylo možná nejlepším výsledkem nově složeného týmu. Rozhodně na největší dosavadní akci, kterou jsme odehráli.

Poslední Hitpoint Finals nedopadly pro naši League of Legends sekci vůbec dobře. Právě i tento výsledek byl jedním z hnacích motoru pro výraznou změnu. Výsledkem je právě nynější sestava, se kterou jsme velmi spokojeni. S novým týmem si nyní věříme mnohem více, i když to rozhodně nebude nic jednoduchého. Hned první den máme totiž odvetu brněnského finále. V sobotu 19:30 nastoupíme proti eSubě, kterým budeme chtít vrátit poslední porážku. Opět o něco zkušenější a starší (náš jungler Sawyor nedávno oslavil 18. narozeniny!), ze sebe bude muset vydat to nejlepší. 

V případném finále na náš bude čekat lepší z dvojice IG Tribunal či Play With Souls. Za Herdynův tým například nastupuje i nám starý dobrý známý Kamil Kamilius1“ Košťál, který si právě poslední Hitpoint FinalseXtatusáckém dresu pamatuje. Zda se nám podaří přes eSubu projít se dozvíme v sobotu od 19:30. Ať už nás přijedete podpořit přímo do Svitav nebo doma od monitorů, rozhodně fanděte! Do boje vysíláme tentokrát pouze jeden tým a o to větší pozornost si talentovaní kluci zaslouží. Sledujte naše sociální sítě Facebook či Twitter, abyste zůstali maximálně v obraze. EXTWIN!

Harmonogram:

Sobota 16.12. 2017

 • 9:30 – Otevření veřejnosti
 • 10:30 – CS:GO – Team Universe vs eEriness
 • 13:30 – LoL – IG.Tribunal vs Play With Soul
 • 16:30 – CS:GO – Majestic Lions vs eSuba
 • 19:30 – LoL – eSuba vs eXtatus

Neděle 17.12. 2017

 • 9:30 – Otevření veřejnosti
 • 10:30 – CS:GO – O 3. místo
 • 13:30 – LoL – O 3. místo
 • 16:30 –  CS:GO – Finále
 • 19:30 – LoL – Finále

*Časy jsou orientační

PRIZE POOL

 • 1. místo 30 000 Kč
 • 2. místo 20 000 Kč
 • 3. místo 15 000 Kč
 • 4. místo 5 000 Kč