V New Yorku končíme na třetím místě, v semifinále jsme nestačili na Space Soldiers

Máme za sebou premiérové vystoupení v zámoří. Na ESEA Season 26 MDL Global Challenge jsme po pomalejším začátku dokázali zvítězit ve skupině, následné semifinále ale již nestačili na turecké Space Soldiers. Baráž o ESL Pro League s týmem GODSENT se kvůli nepřízni počasí odložilo na dobu neurčitou.

New Yorské vystoupení máme za sebou. Pomýšleli jsme na co nejvyšší příčky, nakonec se musíme spokojit s bronzem. Ačkoliv jsme měli semifinále dobře rozehrané po úvodní výhře na Overpass, následné Mirage či Inferno jsme dvakrát těsně nezvládli. Turečtí Space Soldiers nás tak znovu v krátkém časovém rozmezí vyřazují z veliké lanky, tentokrát jsme byli úspěchu o mnoho blíže. Na ESEA MDL Global Challenge jsme bojovali ze všech sil a rozhodně předvedli lepší výkony, než na Minoru v Bukurešti. 

Na klucích byly vidět nově získané zkušenosti z předchozích zahraničních vystoupení, poprvé jsme také na živém turnaji hráli s navrátilcem Michalem „Ketuborem“ Csontošem, který v pozici kouče nahradil Tomáše „Teckaa“ Koširera. Na hře potřebujeme stále pořádně zapracovat, ale postupnými kroky jdeme dopředu. „Musíme se zlepšit hlavně ve force buyích,“ komentoval na svém Facebooku těsně po vyřazení kapitán týmu Queztone, který hledal příčiny vyřazení po napínavé BO3 sérii.

Začátek turnaje jsme měli trošku pomalejší. Nezvládli jsme z kvalifikačních zápasů do ESL Pro League proti Polákům AGO. Tato parta nakonec celý turnaj ovládla, když si ve finále poradila právě s našimi tureckými katy. Po úvodním nezdaru jsme pak byli posunuti do skupiny B Ghost Academy, SoaR a Gx. Dvě výhry proti posledním dvěma jmenovaný celkům (16-9 a 16-11), nám zajistilo skvělý postup z prvního místa. Vybrat si poté z dvojice AGO či Space Soldiers téměř nejde, oba celky jsou nesmírně kvalitní a dlouhodbě předvádí na evropské scéně skvělé výkony. 

ESL baráž odložena

V Americe jsme měli odehrát ještě jeden zápas, a to proti švédským GODSENT. Dvacátý pátý tým podle žebříčku HLTV.org ale nestihnul do New Yorku dorazit včas kvůli nepřízni počasí. Letiště v USA jsou na několika místech kvůli velikým mrazům a bouřkám uzavřené, GODSENT se tedy vrátili zpět do Německa.

Naše kvalifikační utkání se odkládá na dobu neurčitou, zatím ani není jisté, zda na online či živém poli. Více informací přineseme brzy. Vítězství by nás posunulo do ESL Pro-League, kde jsou známé celky jako Fnatic, Astralis či G2 Esports. GODSENT jako předposlední tým skupinové fáze musí odehrát Relegation match. Děkujeme všem za velkou podporu během naší americké mise, moc si ji vážíme a do budoucna náš výsledek ještě vylepšíme! Na našem Facebooku si můžete prohlédnout celou fotogalerii z místa a podívat se i do zákulisí turnaje či eXtatusu.

EXTWIN!