Zlaté HITPOINT Finals 12

Potvrdili jsme dominanci na domácí scéně. Na turnaji Hitpoint Finals 12 naše CS:GO sestava nenašla přemožitele a získala pro eXtatus další trofej. Perfektní skóre přerušila ve finále eSuba, která nám dokázala vzít jednu mapu.

Do vitríny jsme získali další domácí trofej. Na HITPOINT Finals 12 ve svitavské Fabrice CS:GO sestava nenašla přemožitele a kromě poháru vyhrála také 25 tisíc korun. Ačkoliv tomu průběh nemusí nasvědčovat, potvrzení pozice jako nejlepšího česko-slovenského týmu nebylo vůbec jednoduché. Tlak na hráče a jejich výkony je čím dál větší, ale kluci dokázali předvést svoji hru a poradit si všemi soupeři, kteří nám rozhodně nic zadarmo nedarovali.

V semifinále jsme se utkali s celkem eEriness. Jejich sestava vedená zkušeným Bladem se dokázala po úvodní rychlé prohře probrat a postup eXtatusu do finále přece jenom ztížit. Naše mezinárodní zkušenosti z posledních měsíců ale výrazně pomohly a kluci žádné větší drama nakonec nepovolili. Konečné celkové skóre 2-0 v náš prospěch znamenalo účast v grandfinále, kde na nás již čekal dlouholetý rival eSuba.

Tento celek odehrál celé Finals v lehce pozměněné sestavě. Jednoho z jejich nejlepších hráčů Kaparza nahradil kouč Benq1, ale na kvalitě předváděné hry se výměna nijak neprojevila. V úvodních dvou mapách nám dokázali pořádně zavařit, o čemž hovoří těsné výsledky a hlavně naše první prohra. Na Cachi jsme bod získali po vyrovnaném skóre 16-13, ale nabídnutý mečbol následující kolo proměnen nebyl. Námi vybrané Inferno odehrála eSuba opravdu výborně a k překvapení několika diváků nakonec získala celé kolo pro sebe.

Byla to tak první mapa, kterou jsme v rámci splitu ztratili. Po 14 vyhraných mapách ve skupinové fázi a postupu 2:0 v semifinále jsme perfektní skóre udržet nedokázali. Soupeři z eSuby předvedli super hru a dokázali si říct ještě o třetí mapu, protože svého prvenství z loňska se nechtěli jenom tak lehce vzdát. Plná svitavská Fabrika i diváci na streamu měli možnost sledovat nejlepší a nejvypjatější domácí Counter-Strike. Zápasy eXtatusu s eSubou se nikdy neomrzí a ceníme si jich, doma nás nikdo jiný lépe neotestuje.

Rozhodující match se odehrál na Trainu, na kterém se nám dlouhodobě daří. Dali jsme zapomenout na předchozí prohru a po zhruba půlhodinové hře dokráčeli k vysněnému triumfu. Skóre 16-2 ve prospěch eXtatusu znamenal, že jsme mohli po utkání nad hlavu zvednout další domácí pohár. Soupeřům z eSuby jsme neumožnili obhajobu a kluci ukázali, že právem patří mezi česko-slovenskou špičku. Pokračujeme dál!

Děkujeme všem fanouškům v hale, kteří po celou dobu akce vytvářeli výbornou atmosféru a také organizátorům turnaje. Hitpoint Finals patří mezi nejlepší domácí akce a my se těšíme, až se ve Svitavách zase setkáme. Obhajoba je rozhodně naším cílem a budeme kvůli ní dál tvrdě makat. Nesmíme opomenout ani fanoušky na streamu nebo sociálních sítích. Sledujte nás rozhodně dále. EXTWIN.

Pořadí CS:GO

1. místo eXtatus – 25 000 Kč
2. místo eSuba – 20 000 Kč
3. místo Fraternitas – 15 000 Kč
4. místo eEriness – 10 000 Kč

Současně s CS:GO týmem odehrála turnaj také naše League of Legends sekce. Bohužel sen o dvou zlatých medailích se rozplynul hned na začátku, když kluci prohráli proti výbornému celku Inside Games. Zklamání z neúčasti ve finále jsme ani následující den neodčinili. V souboji poražených semifinalistů byli lepší Play With Soul, za které nastoupila legendární postava českého gamingu Herdyn. Hitpoint Finals jsou pro nás velikým ponaučením a varováním. Fanoušky znovu zklamat nechceme a do příští akce uděláme maximum pro zlepšení.

Pořadí League of Legends

1. místo eSuba – 25 000 Kč
2. místo Inside Games – 20 000 Kč
3. místo Play With Soul – 15 000 Kč
4. místo eXtatus – 10 000 Kč