Herní e-sport tým eXtatus byl založen v roce 2008, sdružuje hráče počítačových na kompetitivní úrovni. Od té doby brouzdá vody herní scény a snaží se prosadit mezi ty nejlepší domácí týmy. První výrazný úspěch zaznamenává v roce 2011 na Mistrovství České republiky, kde získává titul ve hře Counter Strike 1.6. Nadcházející roky se prosazuje i v dalších hrách, získává cenná umístění a herní scéně dává jasně najevo, že na eXtatus se musí brát zřetel. V roce 2014 si připisuje titul z Mistrovství České republiky v League of Legends, o rok později ve StarCraft 2. Zlomový moment přichází začátkem roku 2016, kdy eXtatus angažuje nové hráčské složení v Counter Strike: Global Offensive, tehdejší Mistry České republiky. Nová sestava předvádí vysokou výkonnost, opakovaně potvrzuje dominanci na československé scéně, získává řadu zlatých umístění a v listopadu téhož roku obhajuje titul z Mistrovství České republiky.
1. dubna 2017 získává nového generálního partnera a tým Alza.eXtatus se stává prvním profesionálním týmem v České a Slovenské republice.

Historie

Vznik e-sport týmu eXtatus se datuje k polovině roku 2008. Od tehdejších domácích dominantních týmů jako eSuba, nEophyte nebo NecroRaisers nás dělila obrovská propast a několik výkonnostních tříd. I přesto, nebo možná právě proto motivace neopadla a my věřili, že jednoho dne budeme moci měřit své síly i s takovými celky. V raných letech naší existence se angažujeme ve hrách Counter Strike 1.6, Counter Strike: Source, Call of Duty 4, Left 4 Dead, StarCraft 2 a FIFA.

První opravdu výrazný úspěch přichází v druhé polovině roku 2011, kdy Counter Strike 1.6 sestava ve složení Ptex, Petr.D, ppk, Superstar a Selby vítězí na Mistrovství České republiky 2011. Téhož roku se náš reprezentant ve hře StarCraft 2 Tomáš "Harpner" Bruštík kvalifikuje na Electronic Sports World Cup do Paříže, kde reprezentuje Českou republiku. Nadcházející roky se prosazujeme i v dalších hrách, získáváme cenná umístění a domácí herní scéně dáváme jasně najevo, že na eXtatus se musí brát zřetel

V roce 2012 sklízíme další úspěchy na Mistrovství České republiky. Díky dvojici SiR a Kubel získáváme zlatou a stříbrnou medaili ve hře FIFA, League of Legends tým ve složení Mozilla, Dejv, aim, Freeze a Kazmitch získává 3. místo a taktéž Counter Strike: Global Offensive sestava se umísťuje na bronzové příčce a to v sestavě Burla, Ice, Neci, hellk a Hanz. Dále se velmi daří i našemu StarCraft 2 týmu, kde nás reprezentuje Harpner, Streetwalker, Ladabaz, Nukestrike nebo TomikuS.
 
Rok 2013 byl rok ve znamení Counter Strike: Global Offensive a League of Legends. Tato dvojice her se stává primárními tituly nejen u nás, ale i v celém světe elektronického sportu. 

V roce 2014 dominujeme domácí League of Legends scéně a to v sestavě Mozilla, Esito, Ruso, Baxtrix a Denyk. Získáváme několik zlatých umístění a sezónu zakončujeme titulem z Mistrovství České republiky. Vracíme se ke hře StarCraft 2 a to v podobě angažování slovenského hráče Radovana "Bluecheese" Viselky. Ten na domácí scéně naprosto dominuje, získává tři zlaté medaile z HITPOINT Finals a také si připisuje titul Mistra České republiky 2015.

 

 

 

Zlomový moment přichází začátkem roku 2016, kdy k nám přestupuje jedna z nejsilnějších sestav v Counter Strike: Global Offensive a to ve složení barb1, queztone, DEV7L, Kaparzo, Sneix a na pozici kouče Ketubor. V nadcházejících měsících sestavu postupně opouští trojice hráčů barb1, Kaparzo a Sneix a na jejich místo angažujeme Frozena, Zedka a z pozice trenéra přestupuje Ketubor. Nová sestava vyhrává Mistrovství České republiky 2016 a stává se stabilní jedničkou scény.

1. dubna 2017 získáváme nového generálního partnera společnost Alza.cz a stáváme se prvním profesionálním týmem v České a Slovenské republice. Jsme na vrcholu domácí scény.